Перший всеукраїнський загальний сільськогосподарський перепис

Кабінет Міністрів України 5 жовтня 2011 року ухвалив рішення про проведення в 2014 році Першого всеукраїнського загального сільськогосподарського перепису, а в 2012 році пробного сільськогосподарського перепису в Баштанському районі Миколаївської області (розпорядження Кабінету Міністрів України «Про проведення Першого всеукраїнського загального сільськогосподарського перепису» від 5 жовтня 2011 р. № 944-р.).

Необхідність проведення в Україні загального сільськогосподарського перепису обумовлена назрілою потребою отримання систематизованих і детальних статистичних даних про стан і структуру сільського господарства, наявність та використання його ресурсного потенціалу в розрізі всіх територіальних одиниць. Крім того, проведення сільськогосподарських переписів, які здійснюються у більш ніж 120 країнах світу, є однією з обов’язкових умов для адаптації національної статистики до європейських стандартів. Загальний сільськогосподарський перепис 2014 року буде проведено вперше в історії країни.

Загальний сільськогосподарський перепис є обов’язковим елементом аграрної статистики, оскільки без суцільного обліку не можливо отримати найбільш повну та детальну інформацію про процеси, що відбуваються в сільському господарстві країни, і, відповідно, сформувати ефективну аграрну та продовольчу політику.

Підсумки проведення пробного сільськогосподарського перепису

Заходи в рамках підготовки та проведення пробного сільськогосподарського перепису

Нормативно-правова база (посилання на Держстат)

Конфіденційність даних (посилання на Держстат)