«Генеральна репетиція»
сільськогосподарського перепису

У відповідності з розпорядженням уряду в Україні у 2014 році передбачено проведення масштабного статистичного спостереження – Першого всеукраїнського загального сільськогосподарського перепису. Актуальність цього заходу зумовлена значними структурними змінами, що відбулися у сільському господарстві та назрілою потребою в систематизованих статистичних даних, які дадуть комплексну характеристику галузі.

Під час перепису передбачається зібрати значний спектр вкрай необхідної інформації щодо посівних площ та наявності сільськогосподарських тварин, в першу чергу, в господарствах населення, а також методів виробництва аграрної продукції, трудових ресурсів у сільському господарстві та інфраструктури села.

Це грандіозне статистичне спостереження потребує значної підготовчої роботи. Особливе місце в цих заходах займає проведення пробного сільськогосподарського перепису – своєрідної «генеральної репетиції», який  передбачено провести з 1 по 25 липня поточного року в Баштанському районі. Зараз повним ходом йде підготовка до його проведення: здійснюється обхід усіх земельних ділянок і будівель приватної забудови в місті Баштанка, уточнюються списки аграрних підприємств (включаючи фермерські господарства), проводиться робота з головами садівничих (дачних) і городницьких товариств щодо формування переліку земельних ділянок їх членів, складаються списки домогосподарств у сільській місцевості.

Разом з органами державної статистики активну участь в підготовчих заходах приймають органи державної влади та місцевого самоврядування  Баштанського району.