Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 10-зез (квартальна) «Звіт підприємства з іноземними інвестиціями».
Звіт подають:
– юридичні особи-резиденти України, що мають засновників нерезидентів з часткою участі в статутному капіталі підприємства 10 і більше відсотків та/або які уклали концесійний договір та/або (контракт) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора;
– відокремлені підрозділи юридичної особи-нерезидента (філії та постійні представництва іноземних юридичних осіб в Україні).
Термін подання – не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, на бланку форми, затвердженої наказом Держстату від 24 квітня 2024 року № 136. При заповненні слід керуватися Роз’ясненнями щодо показників форми державного статистичного спостереження № 10-зез (квартальна) «Звіт підприємства з іноземними інвестиціями», затвердженими Головою Держстату 07 листопада 2022р. № 19.1.2-12/51-22.
Підприємства, що залучені до звітування у IV кварталі звітного року та мали внески від нерезидента у статутний капітал та/або за концесійними договорами/договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність (із часткою участі нерезидента ≥10 %):
на початок звітного року – надають звіти за І–IV квартали звітного року;
отримали в одному з попередніх кварталів – надають звіти, починаючи з кварталу, коли було здійснено внесення іноземної інвестиції.
Відкориговані та/або уточнені звіти за попередні періоди надаються одночасно зі звітом за поточний квартал.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається лише в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:
Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:
індекс форми – № 10-зез (квартальна),
назва форми – «Звіт підприємства з іноземними інвестиціями»,
код форми – S1001016,
рік – 2025,
період – квартальна.
Крок 3. У лівому нижньому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема: – ідентифікаційний код ЄДРПОУ;
– найменування;
– місцезнаходження (юридична адреса);
– адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса), код території територіальної громади відповідно до КАТОТТГ.
У випадку відсутності даних, необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.
Методологічні аспекти складання звіту.
Джерелами інформації показників форми є дані первинної облікової документації:
– установчі документи підприємства;
– концесійні договори або договори (контракти) про спільну інвестиційну діяльність;
– дані реєстратора про продажу акцій на ринку цінних паперів;
– Плани рахунків бухгалтерського обліку, активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій.
Звіт складається на дискретній основі, тобто за І, ІІ, ІІІ та IV квартали окремо (без наростаючого підсумку).
Графи форми містять інформацію щодо назви та цифрового коду країни нерезидента згідно з Переліком кодів країн світу для статистичних цілей, затвердженим наказом Держстату від 08 січня 2020р. № 32 (зі змінами).
Внески від двох або більше нерезидентів з однієї країни відображаються як сума в одній графі.
Кількість граф з даними відповідає кількості країн походження нерезидентів, від яких підприємством одержано внески.
Значення показників форми відображаються:
– щодо внесків, одержаних підприємством, доходів нерезидентів від участі в капіталі та взаєморозрахунків із нерезидентом за товари, роботи, послуги – в тисячах гривень з одним десятковим знаком,
– щодо частки участі нерезидента у статутному капіталі та/або за концесійними договорами та/або договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність – у відсотках з одним десятковим знаком.
Розділ І. «Внески нерезидента до статутного капіталу підприємства та/або за концесійними договорами та/або договорами про спільну інвестиційну діяльність із нерезидентами (із часткою участі нерезидента ≥10%)».
Рядок 1001 містить дані про вартість внесків нерезидента до статутного капіталу підприємства (≥10%): зареєстрований (уключаючи пайовий) капітал або сума фактичних (сплачених) внесків (якщо формування статутного капіталу підприємства ще не завершено) на початок звітного періоду.
У рядку 1003 відображаються збільшення внесків нерезидента, які відбулися у звітному періоді, за рахунок:
– вкладення грошових коштів та/або купівлі акцій підприємства;
– в обмін на скасування боргових зобов'язань підприємства;
– дооцінки капіталу;
– переходу прав власності на внесок (капітал) від іншого нерезидента та/або демографічних змін на підприємстві;
– внесків нерезидента із часткою участі на початок звітного періоду <10%, які збільшилися у звітному періоді;
– інших видів збільшення внесків.
У рядку 1016 відображаються зменшення внесків нерезидента, які відбулися у звітному періоді, за рахунок:
– вилучення грошових коштів та/або продажу акцій підприємства;
– втрат капіталу;
– уцінки капіталу;
– переходу прав власності на капітал до іншого нерезидента та/або демографічних змін на підприємстві;
– внесків нерезидента із часткою участі на кінець звітного періоду <10%, які зменшилися у звітному періоді;
– інших видів зменшення внесків.
Рядок 1028 містить дані про вартість внесків нерезидента до статутного капіталу підприємства (≥10%) станом на кінець звітного періоду з урахуванням обсягів їх руху (збільшення та/або зменшення) у звітному періоді.
Рядки 1002, 1009, 1021, 1029 містять дані про вартість внесків, здійснених нерезидентом на умовах концесійних договорів та/або договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність (виробничу кооперацію, спільне виробництво тощо). Відображається інформація на початок звітного періоду, збільшення/зменшення у звітному періоді, на кінець звітного періоду.
Рядок 1057 містить дані про суму часток участі нерезидентів у статутному капіталі підприємства та/або відповідно до концесійних договорів та/або договорів про спільну інвестиційну діяльність станом на кінець звітного періоду за кожною країною походження інвестицій.
Частки участі нерезидентів відображаються окремо по кожному нерезиденту за країною походження інвестицій.
Розділ ІІ. «Взаєморозрахунки із нерезидентом за товари, роботи, послуги та внески підприємства до статутного капіталу нерезидента».
Містить інформацію про взаєморозрахунки підприємства із підприємствами-нерезидентами за отримані/надані товари, роботи, послуги та вартість внесків підприємства до статутного капіталу підприємств-нерезидентів із часткою участі <10% (зворотна інвестиція). Відображається інформація на початок звітного періоду, збільшення/зменшення у звітному періоді, переоцінка за рахунок курсової різниці, на кінець звітного періоду.
Розділ ІІІ. «Внески підприємства до статутного капіталу інших підприємств-резидентів (≥10%) та інформація про відносини підприємства в рамках іноземного інвестування станом на 31 грудня» заповнюється один раз на рік у звіті за IV квартал.
Відображає інформацію щодо кодів ЄДРПОУ інших юридичних осіб-резидентів, засновником яких виступає підприємство, часток його участі у статутному капіталі цих підприємств (≥ 10% та ≤ 100%) та його внеску до статутного капіталу іншого підприємства-резидента.
Містить відомості про відносини підприємства в рамках іноземного інвестування (зазначається позначка «V» у комірках «Так» або «Ні»):
– наявності зобов’язань/вимог перед/до пов’язаними(их) підприємствами, що розташовані за кордоном;
– інвесторів, що контролюють або істотно впливають на нерезидентів-засновників підприємства і є резидентами різних країн із нерезидентами-засновниками;
– про приналежність підприємства до підприємств спеціального призначення.
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
– ім’я та прізвища керівника (власника) або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації;
– контактних даних (телефон, електронна пошта).
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту надходять квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
– у телефонному режимі (067) 517 52 36; (0512) 50 08 40, (0512) 50 08 37;
– електронною поштою (
);
– у чаті ПЗ «Кабінет респондента» (https://statzvit.ukrstat.gov.ua/);
– у вайбер-спільноті «Миколаївстат респондентам».
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ» на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».
Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!