Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує до уваги респондентів рекомендації щодо порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 1-ціни (пром) (місячна) «Звіт про ціни виробників промислової продукції».
Цей звіт подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які займаються економічними видами діяльності промисловості.
Термін подання звіту – не пізніше 4 числа місяця, наступного за звітним періодом, на бланку форми, затвердженої наказом Держстату від 28 березня 2024р. № 66. При заповненні слід керуватися Роз’ясненням щодо показників форми від 16 червня 2022р. № 19.1.2-12/4-22.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається лише в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua/.
Інтерфейс онлайн-сервісу складається з наступних розділів:
У звіті автоматично визначаються наступні реквізити респондента:
При створенні звіту за відокремлений/структурний підрозділ, розташований на іншій території – змінити фактичну адресу.
У випадку відсутності даних, у формі необхідно поставити позначку та у блоці «Інформація щодо відсутності даних» обрати причину.
Для введення інформації до звіту у лівому нижньому кутку потрібно вибрати комірку з позначкою «+», натиснути кнопку «Додати» . Після відображення стрічки в таблиці розпочати внесення інформації з вибору зі списку коду продукції відповідно до НПП.
Джерелами інформації для заповнення форми є дані щодо цін виробників промислової продукції, які відображаються на основі документів бухгалтерського обліку:
Звіт заповнюється на продукцію, призначену для реалізації:
Графи 1 та 2 відображають дані про ціни, що фактично склалися на 20 число звітного місяця на продукцію, призначену для реалізації та наводиться із двома десятковими знаками після коми. Щомісячно спостерігаються ціни на продукцію однакової якості та комплектації:
Графа 3 вміщує коди причин зміни ціни на продукцію у звітному місяці, зазначені у формі. Зверніть увагу, якщо причин зміни ціни декілька, то коди наводяться через кому.
Графа 4 містить дані щодо вартості відібраних товарів (марок, артикулів), вироблених із власної сировини та призначених для збуту за попередній рік, які надаються один раз на рік у звіті за вересень (у цілих числах у тисячах гривень). Обсяги виробництва за товарами-представниками повинні складати не менше 50% загального випуску продукції підприємства (по харчовій промисловості їхня частка може становити 25–30%).
На етапі відправлення звіту у кабінеті респондента необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію:
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ», на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».