Текстова версія відеоінструкції до форми № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці»

Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці».

Звіт подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що відповідають критеріям:  

Термін подання звіту – не пізніше 7-го числа місяця, наступного за звітним періодом, на бланку форми, затвердженої наказом Держстату 15 квітня 2024 р. № 117.
При заповненні звіту слід керуватися:

Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається виключно в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.

Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:

Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.

Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:

індекс форми →  1-ПВ (квартальна),

назва форми →  «Звіт із праці»,

код форми →  S0301121,

рік →  2025,

період →  квартальна.

Крок 3. У лівому нижньому лівому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».

При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема:

Якщо адреса здійснення діяльності (фактична адреса) не співпадає з юридичною, то її необхідно змінити.

Якщо підприємство (установа, організація) має структурні підрозділи, то у формі необхідно зазначити дані щодо:

У випадку відсутності даних необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».

За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.

Методологічні аспекти складання звіту.

Джерелами інформації є дані первинної облікової документації:

У рядку 3020 «Кількість прийнятих штатних працівників» враховують працівників, які прийняті на роботу у звітному кварталі (наказ, розпорядження власника/керівника підприємства).

Під час заповнення рядка 3040 «Кількість звільнених штатних працівників» необхідно врахувати, що днем звільнення вважається перший робочий день після дати, зазначеної в заяві, наказі про звільнення (наступний робочий день).

У рядку 3070 «Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду» наводяться дані на останню дату звітного кварталу з урахуванням працівників:

Розділ ІІ «Втрати робочого часу штатних працівників» вміщує інформацію про кількість невідпрацьованого робочого часу через:

Звертаємо Вашу увагу, що якщо протягом звітного кварталу зафіксовано два і більше випадки відсутності працівника, то таку особу у відповідних рядках враховують тільки один раз (як одну особу), а кількість людино-годин накопичують.

У рядках 4080 «Кількість невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт)» та 4090 «Кількість невідпрацьованого робочого часу через переведення на неповний робочий день (тиждень) з економічних причин» враховують невідпрацьований час з незалежних від працівника причин (простій підприємства, припинення виконання робіт або скорочення обсягів робіт з економічних причин) за наказом/розпорядженням керівництва підприємства.

Не враховують невідпрацьований час з ініціативи працівника (за заявою працівника).

У рядку 4100 «Кількість невідпрацьованого робочого часу через масові невиходи на роботу (страйки)» враховують невідпрацьований робочий час працівників, які згідно із Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» брали участь у колективних невиходах на роботу (страйках).

У розділі ІІІ «Склад фонду оплати праці штатних працівників» не враховують нарахування працівникам:

У рядку 5070 «Матеріальна допомога» не враховують матеріальну допомогу разового характеру (на лікування, за сімейними обставини тощо) за умови подання заяви та визначення розміру виплат адміністрацією підприємства.
У рядку 5090 «Оплата за невідпрацьований робочий час» враховують оплату відпусток (основних, додаткових), суми грошових компенсацій у разі невикористання відпусток, суми заробітної плати за час навчання, оплату простоїв не з вини працівника.

У розділі ІV «Кількість і фонд оплати праці окремих категорій працівників» наводяться показники щодо кількості та фонду оплати праці окремих категорій працівників за звітний квартал.

Рядок 7010 «Із середньооблікової кількості штатних працівників, жінки» заповнюється без урахування жінок, якщо вони:

У рядку 7040 «Працівники, які працюють за цивільно-правовими договорами» не враховують штатних працівників підприємства, які одночасно уклали цивільно-правовий договір із цим підприємством, і фізичних осіб-підприємців.

Розділ V «Інформація про укладання колективних договорів станом на 31 грудня звітного року (раз на рік у звіті за IV квартал)»містить дані в цілому по підприємству (юридичній особі, відокремленому підрозділу), уключаючи найманих працівників його структурних підрозділів, незалежно від їх місцезнаходження.

Рядок 8010 «Кількість укладених і зареєстрованих колективних договорів» містить інформацію про кількість колективних договорів, зареєстрованих місцевими органами виконавчої влади або самоврядування відповідно до частини 11 статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди».

У рядку 8020 «Кількість штатних працівників, які охоплені колективними договорами» враховують облікову кількість штатних працівників, на яких поширюється дія укладених колективних договорів (угод).

Рядок 8030 «Розмір мінімальної місячної тарифної ставки (окладу), установлений у колективному договорі» містить дані про розмір мінімальної місячної тарифної ставки (посадового окладу) відповідно до змісту укладених на підприємстві колективних договорів (угод).

Рядок 8040 «Розмір мінімальної місячної тарифної ставки (окладу), установлений у галузевій угоді» містить дані про розмір мінімальної місячної тарифної ставки (посадового окладу), визначений у галузевій угоді, у сфері дії якої перебуває підприємство.

Контролі та співставлення показників.

Під час заповнення звіту слід провести:

1) арифметичний контроль наступних показників:

облікової кількості штатних працівників на кінець звітного кварталу (ряд. 3070), яка має дорівнювати сумі даних облікової кількості штатних працівників на кінець попереднього кварталу (ряд. 3070) та кількості прийнятих штатних працівників у звітному кварталі (ряд. 3020), за вирахуванням кількості звільнених штатних працівників у звітному кварталі (ряд. 3040);

фонду оплати праці штатних працівників (ряд. 5010), що має дорівнювати сумі даних показників фонду основної заробітної плати (ряд. 5020), фонду додаткової заробітної плати (ряд. 5030), заохочувальних та компенсаційних виплат (ряд. 5060);

фонду додаткової заробітної плати (ряд. 5030), який має дорівнювати або бути більшим за суму надбавок та доплат до тарифних ставок та посадових окладів (ряд. 5040), премій та винагород, що носять систематичний характер (щомісячні, щоквартальні) (ряд. 5050), виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати (ряд. 5051), компенсацій втрат частини заробітку у зв’язку з порушенням термінів її виплати (ряд. 5052) та оплати за невідпрацьований робочий час (ряд. 5090);

суми заохочувальних та компенсаційних виплат (ряд. 5060), що має дорівнювати або бути більшою за суму матеріальної допомоги (ряд. 5070) та соціальних пільг, що мають індивідуальний характер (ряд. 5080).

2) співставлення відповідних показників з формою № 1-ПВ (місячна), зокрема:

фонду оплати праці штатних працівників (ряд.5010), який має дорівнювати сумі даних за ряд. 1070 форми № 1-ПВ (місячна) за три місяці звітного кварталу;

фонду оплати праці усіх працівників за звітний квартал (сума показників у ряд. 5010, 7030 графи 2 та ряд. 7040 графи 2), що має дорівнювати сумі даних ряд. 1020 форми № 1-ПВ (місячна) за три місяці звітного кварталу.

На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:

У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:

1) перевірити контролі;

2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;

3) перевірити та відправити.

Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.

У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.

Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:

Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ» на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та Календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».

Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!