Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці».
Звіт подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що відповідають критеріям:
Термін подання звіту – не пізніше 7-го числа місяця, наступного за звітним періодом, на бланку, затвердженому наказом Держстату 15 квітня 2024 р. № 117.
При заповненні звіту слід керуватися:
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається виключно в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:
Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:
індекс форми → 1-ПВ (місячна),
назва форми → «Звіт із праці»,
код форми → S0301016,
рік → 2025,
період → місячна.
Крок 3. У лівому нижньому лівому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема:
Обов'язковими для заповнення полями у звіті є:
Якщо адреса здійснення діяльності (фактична адреса) не співпадає з юридичною, то її необхідно змінити.
Якщо підприємство (установа, організація) має структурні підрозділи, то у формі необхідно зазначити дані щодо:
У випадку відсутності даних необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.
Методологічні аспекти складання звіту.
Джерелами інформації є дані первинної облікової документації:
Рядок 1020 містить дані про суму нарахованого фонду оплати праці усіх працівників, зокрема: штатних, які працюють за сумісництвом, які працюють за цивільно-правовими договорами, учнів та студентів, які проходять виробниче навчання та практику на підприємстві, призваних на військову службу, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, звільнених. Не враховується у показнику допомога, що надається за рахунок фондів державного соціального страхування.
У рядку 1030 зазначається сума податку з доходів фізичних осіб із фонду оплати праці усіх працівників, без перерахунків за попередній рік. При цьому, відсоток податку не може бути більше законодавчо встановленого розміру – 18%.
Рядок 1040 містить інформацію щодо середньооблікової кількості штатних працівників. При цьому не враховують працівників:
Рядок 1060 вміщує дані про кількість фактично відпрацьованого робочого часу штатними працівниками, у тому числі у вихідні (за графіком), святкові та неробочі дні; у період службових відряджень; на надурочних роботах; час роботи надомників; час роботи працюючих за сумісництвом на підприємстві, де й основне місце роботи (у повному обсязі). Не враховують у показнику час відпусток.
Дані у рядку 1070 можуть бути меншими за фонд оплати праці усіх працівників (рядок 1020) на суму нарахувань особам, які не враховуються в середньообліковій кількості штатних працівників.
Звертаємо увагу, що у рядках 1020, 1030, 1070 нарахування за час відпусток відображається пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці. До того ж, у вказані рядки не включаються cуми, нараховані по листках тимчасової непрацездатності.
У разі відхилень (+ або –) порівняно з попереднім періодом середньооблікової кількості штатних працівників (більше 25%) та середньої заробітної плати штатного працівника (більше 10%), необхідно надати пояснення у передбаченій для цього площині бланку.
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ», на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та Календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».
Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!