Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 1-ЗЕЗ (буд) (річна) «Розширений звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва».
Звіт подають юридичні особи, представництва іноземної юридичної особи в Україні, які протягом звітного року здійснювали експортно-імпортні операції з послугами з будівництва.
Термін подання – не пізніше 28 лютого, на бланку форми, затвердженої наказом Держстату від 23 квітня 2024 року № 131. При заповненні слід керуватися Роз’ясненнями щодо показників форми від 03 листопада 2022 року № 19.1.2-12/50-22.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається лише в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:
Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:
індекс форми – № 1-ЗЕЗ (буд) (річна),
назва форми – «Розширений звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва»,
код форми – S0702103,
рік – 2024,
період – річна.
Крок 3. У лівому нижньому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема: – ідентифікаційний код ЄДРПОУ;
– найменування;
– місцезнаходження (юридична адреса);
– адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса), код території територіальної громади відповідно до КАТОТТГ.
Підприємства, які мають два та більше будівельних проєктів, використовують окремі аркуші для кожного проєкту.
У випадку відсутності даних, необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.
Методологічні аспекти складання звіту.
Джерелами інформації показників форми є дані первинної облікової документації:
– договорів-контрактів між підприємствами партнерами, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність будівельними послугами;
– актів здачі-приймання робіт;
– банківських валютних рахунків;
– платіжних вимог-доручень на виконання або одержання послуг;
– оборотно-сальдових відомостей.
Під час заповнення форми ураховуються дані усіх структурних підрозділів підприємства та підпорядкованих їм інших підприємств-резидентів України.
Моментом здійснення процедури експорту-імпорту будівельних послуг та відповідно їх обліку може вважатися дата фактичного надання або одержання цих послуг на основі принципу нарахування (за виписаними рахунками). Дата реєстрації таких операцій збігається із часом виробництва послуг.
Значення показників форми заповнюється у тисячах одиниць, із двома десятковими знаками після коми.
Звіт складається з двох розділів:
Розділ 1. Характеризує вартість будівельного проєкту, здійсненого резидентом України для нерезидента.
Розділ 2. Характеризує вартість будівельного проєкту, здійсненого нерезидентом для резидента України.
У підрозділі 1.1 відображається обсяг вартості будівельного проєкту, в рамках якого будівельні послуги було надано резидентом України нерезиденту, протягом звітного періоду.
У підрозділ 2.1 відповідно відображається обсяг вартості будівельного проєкту, в рамках якого будівельні послуги було одержано резидентом України від нерезидента протягом звітного періоду.
Графи А та Б підрозділів містять інформацію щодо назви та коду країни та заповнюються відповідно до Переліку кодів країн світу для статистичних цілей (ПККС), затвердженого наказом Держстату від 08 січня 2020 року № 32 (зі змінами). Ці графи не містять назву країни «Україна» та відповідно код країни «804».
Графи В та Г підрозділів містять інформацію щодо назви та коду валюти та заповнюються відповідно до Переліку кодів валют для статистичних цілей (ПКВ), затвердженого наказом Держстату від 08 січня 2020 року № 33 (зі змінами).
У графі 1 зазначається загальна вартість будівельного проєкту за виписаними рахунками.
У підрозділах 1.2 та 2.2 наводиться додаткова інформація щодо вартості будівельних послуг, вартості додатково придбаних товарів та послуг, необхідних для надання цих будівельних послуг в рамках будівельного проєкту.
Інформація деталізована за:
– країною нерезидента згідно із ПККС;
– валютою договору (контракту) (за виписаними рахунками) згідно із ПКВ;
– вартістю послуг, в межах зазначеного у підрозділах 1.1 та 2.1 будівельного проєкту;
– вартістю товарів і послуг, додатково отриманих та залучених для виконання робіт.
В одному підрозділі не припускається дублювання однакових назв та цифрових кодів країн нерезидентів. Також показники можуть містити інформацію щодо назви «Україна» та коду країни «804».
Якщо резидентом України в межах будівельного проєкту надано послуги за кордоном, інформація деталізується у рядках 101–110, на території України – у рядках 201–210.
Якщо резидентом України в межах будівельного проєкту отримано будівельні послуги за кордоном, інформація деталізується у рядках 301–310, на території України – у рядках 401–410.
Рядки 107, 207, 307, 407 «Вартість товарів, додатково отриманих для виконання робіт в рамках проєкту» включають вартість товарів, придбаних в країні замовника або в третій країні, що були використані при виконанні робіт в рамках проєкту протягом звітного періоду у розподілі за країнами нерезидентів, у яких придбано цей товар.
Рядки 108, 208, 308, 408 «Вартість товарів, залучених для виконання робіт в рамках проєкту» включають вартість товарів, залучених будівельною компанією, придбаних в своїй країні, використаних при виконанні робіт в рамках проєкту з будівництва протягом звітного періоду, вартість товарів, залучених будівельною компанією у своїй країні.
Рядки 109, 209, 309, 409 «Вартість послуг, додатково отриманих для виконання робіт в рамках проєкту» включають вартість послуг, придбаних у компаній країни замовника або в третій країні, що були використані при виконанні робіт в рамках проєкту з будівництва протягом звітного періоду, та які не відображені у договорі (контракті).
Рядки 110, 210, 310, 410 «Вартість послуг, залучених для виконання робіт в рамках проєкту» включають вартість послуг, додатково залучених будівельною компанією, придбаних в своїй країні, використаних при виконанні робіт в рамках проєкту з будівництва протягом звітного періоду, та які не відображені у договорі (контракті).
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
– ім’я та прізвища керівника (власника) або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації;
– контактних даних (телефон, електронна пошта).
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
– у телефонному режимі (067) 517 52 36; (0512) 50 08 40, (0512) 50 08 23;
– у чаті ПЗ «Кабінет респондента» (https://statzvit.ukrstat.gov.ua/);
– у вайбер-спільноті «Миколаївстат респондентам».
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ» на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».
Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!