Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує до уваги респондентів рекомендації щодо порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду».
Цей звіт подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, та види їх економічної діяльності згідно із КВЕД-2010 належать до:
Термін подання звіту – не пізніше 10 січня на бланку форми, затвердженому наказом Держстату від 04 квітня 2024 року №91. При заповненні слід керуватися Роз’ясненням щодо показників форми від 10 квітня 2023 року № 19.1.2.-12/3-23.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається лише в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Інтерфейс онлайн-сервісу складається з наступних розділів:
У звіті автоматично визначаються наступні реквізити респондента:
Так, як звіти подаються за місцезнаходженням земельних ділянок, в адресній частині бланку обов’язковим до заповнення є поле «Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса)».
У випадку відсутності даних, у формі необхідно проставити позначку та у блоці «Інформація щодо відсутності даних» обрати причину. У разі відсутності специфічного об’єкта спостереження (відсутність сільськогосподарських угідь; не здійснювались посіви під урожай звітного року тощо), зазначити причину «Відсутнє явище, яке спостерігається».
Джерелами інформації для заповнення форми є дані:
Показники форми характеризують фактичні розміри уточнених посівних і зібраних площ сільськогосподарських культур, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень, що перебувають/перебували протягом звітного року у володінні та користуванні підприємства згідно з чинним законодавством (уключаючи землі, узяті в оренду, але без урахування земель, відданих в оренду, якщо передання земельних ділянок здійснене та оформлене договорами найму (оренди) згідно з чинним законодавством).
Значення показників форми мають формат представлення:
При заповненні першого розділу звіту за формою № 29-сг (річна) необхідно зіставити дані щодо посівних площ (у розрізі сільськогосподарських культур) з відповідними показниками форми № 4-сг (річна). При наявності розбіжностей у даних щодо посівних площ за вказаними формами, слід надати пояснення до органів державної статистики.
У площі посівній уточненій сільськогосподарських культур не враховуються площі загиблих озимих, площі самосіву (падалиця), проміжні, повторні та підпокривні посіви.
Площа зібрана характеризує площі на всіх землях, з яких фактично було зібрано врожай:
Обсяги виробництва зернових і зернобобових культур характеризуються двома масами:
Валовий збір у масі після доробки визначається шляхом відрахування від початково оприбуткованої ваги невикористаних відходів (часток бур’янів, соломи, лушпайок та інших смітних домішок) та втрат при сушінні (доведення зерна до базисних кондицій). Подрібнене зерно, яке утворюється при обробці, сушінні та підготовці зерна до зберігання, враховується у валовому зборі зерна в натуральному вираженні.
Слід звернути увагу, що рядок 110 включає обсяги виробництва кукурудзи на зерно без врахування маси стебел та качанів кукурудзи обрушених.
Коефіцієнт перерахунку обсягу виробництва зернових і зернобобових культур у масу після доробки встановлюється за даними складських документів, а за їх відсутності – на рівні значення середнього показника за останніми наявними даними підприємства (з урахуванням кліматичних умов року).
Під час виробництва сільськогосподарських культур утворюється побічна продукція, яка враховується:
У розділі VI «Посів озимих культур під урожай року, наступного за звітним» рядок 6000 включає площі пшениці озимої, ячменю озимого, жита озимого, тритикале озимого, вики та ріпаку озимого, незалежно від мети їх подальшого використання – на зерно чи зелений корм.
Посіяні з осені звітного року площі інших сільськогосподарських культур ураховуються тільки при складанні показників за формою № 4-сг (річна) у наступному за звітним році, як відповідні ярі культури.
Після заповнення розділів VI «Посів озимих культур під урожай року, наступного за звітним» і VII «Проведення агротехнічних робіт під урожай року, наступного за звітним» форми № 29-сг (річна) необхідно співставити дані з розділом 2 «Сільськогосподарські угіддя у власності та користуванні» форми № 4-сг (річна).
Зверніть увагу, що сума даних за рядками 6000 «Культури озимі на зерно та зелений корм», 7200 «Зяблева оранка ґрунту» та 7400 «чорні пари», не повинна перевищувати площу ріллі, зазначену у звіті за формою № 4-сг (річна) по рядку 7120 «Рілля».
На етапі відправлення звіту у кабінеті респондента необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію:
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ», на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».