Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці».
Звіт подають юридичні особи (підприємства, установи, організації), що відповідають критеріям:
–державні, казенні, комунальні підприємства; органи державної влади; органи місцевого самоврядування; державні та комунальні організації (установи, заклади) – на суцільній основі,
–інші підприємства (установи, заклади) з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше, відібрані Держстатом за критерієм (цензом) кількості працівників в залежності від виду економічної діяльності.
Термін подання звіту – не пізніше 7-го числа кожного місяця, на бланку, затвердженому наказом Держстату від 15 квітня 2024 р. № 115.
При заповненні звіту слід керуватися Роз’ясненнями щодо показників форми від 01 серпня 2022 р. № 19.1.2-12/12-22.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається виключно в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:
Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:
індекс форми – 3-борг (місячна),
назва форми – «Звіт про заборгованість з оплати праці»,
код форми – S0220104,
рік – 2025,
період – місячна.
Крок 3. У лівому нижньому лівому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема:
– ідентифікаційний код ЄДРПОУ,
– найменування,
– місцезнаходження (юридична адреса),
– код території за КАТОТТГ.
Обов'язковими для заповнення полями у формі є:
– тип звітного періоду – місяць,
– звітний період – січень, лютий і т.д., 2025,
– регіон звітування – за юридичною адресою (при цьому, код регіону 48ххх визначається автоматично).
У разі відсутності заборгованості з виплати заробітної плати у блоці «Інформація щодо відсутності даних» слід позначити пункт «Відсутнє явище, яке спостерігається».
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.
Методологічні аспекти складання звіту.
Джерелами інформації є дані первинної облікової документації:
1) особові рахунки працівників;
2) Головна книга;
3) Касова книга;
4) фінансова звітність;
5) інші документи первинного та бухгалтерського обліку, передбачені нормами чинного. законодавства.
Рядок 2010 «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» містить інформацію про суму не виплачених нарахувань з оплати праці, термін сплати яких минув до 1 числа місяця, наступного за встановленим місяцем здійснення розрахунків всім категоріям працівників.
Приклад. Якщо звіт складений на 01 травня, то показники форми повинні містити інформацію за січень–березень звітного року та попередні періоди.
Рядок не враховує:
Рядок 2020 «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» містить інформацію щодо суми заборгованості, яка була утворена в попередні роки.
Рядок 2030 «Кількість працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату» містить інформацію щодо кількості всіх працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату, зокрема:
Рядок 2040 «Сума заборгованості з оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця» містить інформацію щодо заборгованості за рахунок коштів роботодавця з оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
Не враховують суми обов’язкових відрахувань із заробітної плати згідно з чинним законодавством (податок на доходи фізичних осіб, військовий збір).
Рядок 2050 «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, яка фінансується за рахунок бюджетних коштів», містить дані від установ та організацій, оплата праці в яких фінансується за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (код статті бюджетної класифікації «2111 – заробітна плата»).
Також враховують суми не виплачених компенсаційних виплат працівникам, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (код статті бюджетної класифікації «2710 – виплата пенсій і допомоги»).
Зазначаємо, що у звіті станом на 1 лютого показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» (рядок 2020) дорівнює показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати»" (рядок 2010), унаслідок того, що строк розрахунків із працівниками з оплати праці за січень ще не настав.
У звітах за наступні звітні періоди показник «Сума заборгованості з виплати заробітної плати, утворена у попередні роки» (рядок 2020) має бути меншим або дорівнювати показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати» (рядок 2010) на суму, що була виплачена в поточному році в рахунок погашення заборгованості за попередні роки.
У поясненнях необхідно зазначити причини відхилення суми заборгованості з виплати заробітної плати (більше або менше 25%) порівняно з попереднім періодом.
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ» на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та Календар подання звітності в особистому профілі «Кабінету респондента».
Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!