Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 4-мтп (місячна) «Звіт про використання та запаси палива».
Звіт подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які використовують та/або мають у запасах паливо.
Термін подання звіту – не пізніше 6 числа місяця, наступного за звітним, на бланку форми, затвердженої наказом Держстату від 23 квітня 2024 року №133. При заповненні слід керуватися Роз’ясненням щодо показників форми від 12 липня 2021 року № 19.1.2.-12/18-21.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається лише в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:
Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:
індекс форми → 4-мтп (місячна),
назва форми → «Звіт про використання та запаси палива»,
код форми → S1904112,
рік → 2025,
період → місячна.
Крок 3. У лівому нижньому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема:
– ідентифікаційний код ЄДРПОУ;
– найменування;
– місцезнаходження (юридична адреса).
Обов’язковим до заповнення є реквізит «Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса)».
Якщо підприємство (установа, організація) має структурні підрозділи, розташовані на іншій території, при створенні звіту необхідно змінити фактичну адресу.
У випадку відсутності даних, необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.
Методологічні аспекти складання звіту.
Джерелами інформації для заповнення форми є дані первинних документів: відомостей, накладних, актів, карток, книг обліку, подорожних листів, товарно-транспортних накладних, ордерів, інвентаризаційних описів, матеріальних звітів тощо.
У разі відсутності зазначених виробником/постачальником у первинній обліковій документації додаткових одиниць вимірювання нафтопродуктів можна застосовувати розрахункові усереднені коефіцієнти для переведення величин фактичних витрат палива з об’ємних (літрів) у вагові (кг):
1 літр бензину = 0,74–0,76 кг;
1 літр газойлів (палива дизельного) = 0,83–0,85 кг;
1 літр пропану або бутану = 0,53–0,55 кг.
Графа 1 «Обсяг використаного палива за звітний місяць» уміщує сумарні обсяги вугілля, нафти, природного газу та окремих видів палива, витрачених за всіма напрямами споживання: у процесі перетворення, на неенергетичні потреби, безпосередньо з метою кінцевого споживання з урахуванням технологічних втрат, втрат при транспортуванні, розподілі та зберіганні, а також обсягів реалізації (відпуску) населенню. Зазначаємо, що графа не містить даних щодо обсягу продажу через мережу автозаправочних станцій (АЗС) бензину моторного, палива дизельного (газойлів) та пропану й бутану скраплених.
Графа 2 «Обсяг запасів палива на кінець звітного місяця» включає сумарні обсяги запасів вугілля, нафти, природного газу, мазутів паливних важких, а також бензину моторного, газойлів (палива дизельного), пропану і бутану скраплених, як у споживачів, так і в постачальників, та не відображає обсяги бензинів моторних, газойлів (палива дизельного) та пропану й бутану скраплених, які розміщені на автозаправних станціях (АЗС).
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ» на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та календар подання звітності в особистому профілі
«Кабінету респондента».
Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!