Головне управління статистики у Миколаївській області пропонує респондентам інструктивний матеріал стосовно порядку складання та подання державного статистичного спостереження за формою № 51-пас (місячна) «Звіт про перевезення пасажирів автобусами та міським електричним транспортом».
Звіт подають юридичні особи, які здійснюють перевезення пасажирів автобусами, трамваями та тролейбусами.
Термін подання – не пізніше 8 числа місяця, наступного за звітним, на бланку форми, затвердженої наказом Держстату від 08 квітня 2024 року № 100. При заповненні слід керуватися Роз’ясненням щодо показників форми (від 07 вересня 2024 року № 19.1.2-12/23-23).
Відповідно до статті 10 Закону України «Про офіційну статистику» статистична звітність подається виключно в електронному вигляді. Безкоштовний онлайн-сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» доступний за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua.
Алгоритм створення електронного звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента»:
Крок 1. Обрати вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», обрати:
індекс форми → 51-пас (місячна),
назва форми → «Звіт про перевезення пасажирів автобусами та міським електричним транспортом»,
код форми → S1617002,
рік → 2025,
період → місячна.
Крок 3. У лівому нижньому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
При формуванні звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема:
– ідентифікаційний код ЄДРПОУ;
– найменування;
– місцезнаходження (юридична адреса);
– адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса), територіальна громада, код території відповідно до КАТОТТГ.
Обов'язковими для заповнення полями у звіті є: звітний період (місяць, рік) та регіон звітування (за юридичною адресою, код регіону – 48004).
У випадку відсутності даних, необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту.
Методологічні аспекти складання звіту.
Джерелами інформації для заповнення форми є дані первинної облікової документації:
Розділ І. Перевезення пасажирів за звітній період
Рядок 100 «Кількість перевезених пасажирів (у тис. осіб з одним десятковим знаком)» містить дані про кількість перевезених пасажирів з урахуванням пільгових категорій громадян за видами транспорту:
Рядок 110 «Пасажирообіг (тис.пас.км з одним десятковим знаком)» відображає суму пасажирообігу за кожен день здійснення пасажирських перевезень у звітному періоді та дорівнює:
у пільгових категорій пасажирів: сумі добутків кількості перевезених пасажирів автобусами (оформлених квитків) і фактичної дальності кожної поїздки;
у пасажирів за плату: відношенню доходу від перевезення пасажирів (за винятком доходу від перевезення багажу та страхового збору) до чинного тарифу за один пасажирокілометр;
Розділ ІІ. Рухомий склад на кінець звітного року (заповнюється у звіті за грудень)
Рядок 210 «Кількість транспортних засобів (одиниць)» враховує дані про наявну кількість автобусів (власних та/або орендованих), тролейбусів, трамвайних вагонів, що перебувають на балансі підприємства, незалежно від технічного стану, їх розподіл за віком, а також розподіл кількості автобусів за категоріями.
Рядок 220 «Кількість нових транспортних засобів (одиниць)» уміщує інформацію (із показника щодо кількості транспортних засобів) про кількість нових автобусів, тролейбусів, трамвайних вагонів, які надійшли на баланс підприємства. Враховує дані щодо кількості транспортних засобів, що були у використанні в інших країнах та вперше зареєстровані на території України у звітному році, незалежно від дати виготовлення.
Розділ ІІІ. Маршрути (лінії) на кінець звітного року (заповнюється у звіті за грудень)
Рядок 300 «Довжина маршрутів (ліній) (км з одним десятковим знаком)» уміщує дані про довжину контактних мереж тролейбусних, колій трамвайних, які експлуатуються.
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
ім’я та прізвища керівника (власника) або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації;
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення звіту респондент отримує квитанції № 1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та № 2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий звіт при цьому вилучається.
Інформаційну та консультативну допомогу з питань подання звітності можна отримати:
Для отримання актуальної інформації щодо форм державної статистичної звітності, за якими респондент залучений до звітування, пропонуємо до використання сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ» на сайті Головного управління статистики у Миколаївській області (www.mk.ukrstat.gov.ua) та Календар подання звітності в особистому профілі
«Кабінету респондента».
Дякуємо за співпрацю та участь у державних статистичних спостереженнях!